Bodrum Merkez Taş Ev

Sevgili Prof. Dr. Nur Akın ve Prof. Dr. Günkut Akın ile tanıştığımızda heyecanlanmadım desem yalan olur. Bodrum merkezde almış oldukları evi yenilemek, renove etmek istiyorlardı.

Kendilerini uzun uzun dinledim, Nur hanımın kahve ve çikolata ikramıyla beraber birer sigara içtik. Kendilerini dinledikçe, dinlemek istedim, ne istediklerini çok iyi biliyorlardı.

Bizim Bodrum da alışık olmadığımız şekilde bütün proje detaylarını, aydınger kağıtlara dökmüşler, kullanacağımız her malzemenin kesitini, çalışma prensibini, ölçülerini anlattılar.

Sohbet bitsin istemiyordum, çünkü iki tane konusunda tecrübeli, sayısız öğrenci yetiştirmiş, bilge insan ile sohbete dalmak nasip olmuştu. Biz bu işi en iyi şekilde teslim edebilecek miydik?

Sevgili Prof. Dr. Nur Akın ve Prof. Dr. Günkut Akın’ın bizimle ilgili yorumları.

 

2013 Temmuz ayında emekli olup Bodrum’a geldik. Evi 2012’de almıştık. 35 yıllık bir site içinde 14 evden biriydi. Epey harap durumdaydı. Ancak yine de içinde oturulabiliyordu. Evin dış görünüşünde ve taban alanında bir değişiklik yapmak istemiyorduk. Ancak özellikle mutfakta ve diğer ıslak hacimlerde değişiklik isteklerimiz vardı. Zemin kat döşemesini 20 santim düşürmek ve merdivenleri yeniden dengelemek gerekiyordu. Bütün doğramalar ve zemin döşemeleri değiştirildi. Daha birçok ayrıntıda değişiklik oldu. İkimiz de mimar olduğumuz için isteklerimizi çizdik. Kalem kalem yapılacak işlerin listesini çıkardık. Sıra uygulamayı yapacak müteahhide geldiğinde, birçok firma ile görüştük. Sonunda İstanbul’dan mimar bir arkadaşın tavsiyesi üzerine Barbaros  Beyi bulduk. İlk görüşmeye geldiğinde aradığımız insanı bulduğumuzu anlamıştık. Dakikliği, anlatımlarımızda detaylara gösterdiği dikkat ve hemen ertesi gün çıkardığı fiyat listesi bizim kararımızı perçinledi. Bundan sonra bütün süreç de öyle gitti. Hiçbir gecikme olmadı.  Çok deneyimli bir ekiple çalışıyordu. Presizyonlu bir uygulama oldu. Kullandığı malzemelerin kalitesi yüksekti. 8 yıldır hiçbir sorun çıkmadı. Bu nedenlerle Barbaros Beye çok güveniriz. 

 

Nur ve Günkut Akın

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*