Torba Taş Evler

Muhteşem deniz manzarasına sahip Torba’ da sakinlerinin isteklerine göre tasarlanmış iki adet triplex villa, ortak yüzme havuzu ve bakıcı evinden oluşan Torba Taş Evler’ in tasarımı ve inşası anahtar teslimi olarak Kaplan İnşaat tarafından yapılmıştır. Mimari tasarım ve rustik cazibenin mükemmel bir karışımı olan çağdaş taş evler, her iki dünyanın da en iyisini sunan örnekler olarak tasarlandı.
Torba Taş Evler, doğal malzemeyi; aydınlatıcı olarak ve çağdaş unsurların yanına yerleştirerek, zarif tasarımlar oluşturmak için kullandı. Aynı zamanda doğal taşın teknik özellikleri, hem iç hem de dış mekanlarda, farklı hava ve ortam koşullarında yüksek performans göstermesini sağladı.
Peyzaja uyumlu yapılar, aynı zamanda mekansal süreklilikten ve ışık ile gölge arasındaki oyundan da ilham aldı. Alanı çevreleyen uzun çam ve meşe ağaçları, yapılara yemyeşil bir ortam sürekliliği sağladı. İnşa edilen özel hacimler, bölgedeki geleneksel inşaat tekniklerine atıfta bulunmayı amaçladı. Her alan, büyük pencerelerden ve özenle yerleştirilmiş açıklıklardan manzaraya açılarak ferah ve doğal yaşam alanları oluşturuldu.

Mekân Kullanımı

Süreklilik Sağlayan Yapılar

Sanatsal Özellikler

Yeniden Kalibrasyon Örneği