Yalıkavak Sand House

Yalıkavak Sand House, 12 dönüm arazi üzerinde, 1.200 m2 kullanım alanı ile Ege ve Akdeniz mimarisinin zarafetini, İsveç mimarisinin sadeliği ve fonksiyonelliği ile birleştirilerek ortaya koyuldu. Bu proje tamamıyla üst düzey akıllı ev olarak ve yeşil ev teknolojileri kullanılarak tasarlandı. Bahçesinde yer alan 140, çatısında yer alan 100 güneş paneli ile kendi enerjisini üreten ev, aynı zamanda atık su arıtım ve yağmur suyu toplama sistemleri ile ileri çevreci bir yapı olarak hayata geçirildi.

Yapı, doğanın sessizliği içinde insanın kendi sesini duyma ve dinleme fırsatına sahip olduğu bir mimari tasarımla ortaya koyuldu. Bir yandan sakinler için tamamıyla kendilerine has ve her türlü konfora sahip olduğu bireysel yaşam alanları yaratılırken bir yandan keyifli toplanma alanları ile tasarıma sıcak dokunuşlar yapıldı. Teknolojiye bağlı kalmadan doğa ile uyum içinde bu eşsiz deneyimi sunan Villa Yalıkavak, insana kendi varlığıyla huzur ve konfor deneyimini sunan bir yapıt olarak ortaya çıktı.

Minimal ve göz yormayan tasarımı ile bu eşsiz mekan yaşamın koşturmacasını unutturmayı ve dışarıdaki dünyanın sesini kısmayı amaçladı. Güneş, toprak ve gökyüzünü daha iyi anlama imkanı veren bu proje Kaplan İnşaat imzası ile Bodrum’la buluştu. Mekânın her bir metrekaresinin hayat bulduğu bu eşsiz tasarım şehirden uzak derin bir nefes almak isteyenler için özel olarak tasarlandı.

Mekân Kullanımı

Yaşam için bir çerçeve

Sanatsal Özellikler

Sadelik ve Zarafetin Somutlaştırılması

Müşteri Yorumları